Dzień Drzewa

Corocznie w październiku uczniowie klas I-III obchodzą „Dzień Drzewa”.
***
W tym czasie każda klasa zapoznaje się z ciekawostkami przyrodniczymi, poszerza informacje o roli drzew w życiu naszej planety oraz pogłębia wiedzę na temat sposobów ochrony przyrody.
***
W bieżącym roku szkolnym dwie klasy drugie: 2a i 2b postanowiły posadzić drzewa na terenie przed szkołą.

Dodał: Admin dnia 2021-10-21 23:08:55

Święto KEN

Dzień KEN jest świętem polskiej szkoły, świętem uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. Z tej okazji pracownicy naszej szkoły obejrzeli pogram artystyczny w wykonaniu uczniów klas starszych i młodszych. Pani Dyrektor Jolanta Dołęgowska w swoim wystąpieniu nawiązała do historii KEN oraz złożyła życzenia wszystkim pracownikom placówki.

Dodał: Admin dnia 2021-10-15 03:53:01

Narodowe Czytanie 2021

NARODOWE CZYTANIE 2021
27 września 2021 roku
pani Małgorzata Gumienna
i uczniowie z kl. 8f  zorganizowali
w ramach lekcji języka polskiego klasowe obchody Narodowego Czytania "Moralności pani Dulskiej".
Chętni uczniowie przygotowali informacje na temat historii akcji Narodowego Czytania, biografię Gabrieli Zapolskiej, przybliżono problematykę tekstu oraz pojęcie dulszczyzny.
Uczniowie zdecydowali się również przygotować i zaprezentować wybrane sceny z utworu. Dzięki spotkaniu z tekstem G. Zapolskiej młodzież miała okazję dostrzeżenia ponadczasowego wymiaru problemu zakłamania, dwulicowości
 i dramatu ludzkiej egzystencji w relacjach rodzinnych i społecznych.

Dodał: Admin dnia 2021-10-02 13:18:27

Bezpieczna droga do szkoły

Uczniowie klas młodszych w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych systematycznie utrwalają podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz zapoznają się z wybranymi znakami drogowymi, sygnałami świetlnymi
i dźwiękowymi.
***
We wrześniu w ramach Konkursu Grafiki Komputerowej w oparciu o własne doświadczenia, ilustracje i  filmy wykonywali prace pt. Bezpieczna droga do szkoły. Prace były przemyślane, zróżnicowane i przedstawiały poprawne sytuacje w ruchu ulicznym.
Fotorelacja1
Fotorelacja2

Dodał: Admin dnia 2021-09-27 19:51:35

Święto patrona SP 25

17 września obchodzimy w SP nr 25 we Wrocławiu Święto Patrona Szkoły - Franciszka Juszczaka.
***
W szkole tego dnia obowiązuje strój galowy. Pod obrazem przedstawiającym Patrona składane są kwiaty, a
uczniowie przygotowują prace plastyczne, które zdobią gazetki w salach i na korytarzach.

Dodał: Admin dnia 2021-09-21 14:36:55

Biegi przełajowe

Mistrzostwa Wrocławia
w Indywidualnych Biegach Przełajowych 2021/22

***
W dniu 14.09.2021r. na terenie kąpieliska "Morskie Oko" we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

***
  Miło jest nam poinformować, że Damian Garbaciak uczeń kl. 7a zdobył Vice Mistrzostwo Wrocławia w biegu na 1000 m w kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2009-10).

Dodał: Admin dnia 2021-09-16 22:32:57

Przegląd Talentów

Dodał: Admin dnia 2021-06-20 22:24:57

Sportowy Dzień Dziecka

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka miały charakter festynu sportowego. W piątek - 4.06.2021r. na terenie szkolnych boisk zebrali się uczniowie i nauczyciele. Wszędzie dookoła widać było roześmiane twarze dzieci, które aktywnie korzystały z przygotowanych atrakcji. Pedagodzy zorganizowali uczniom wspaniałą sportową zabawę. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych, m.in.: kręcenie hula hopem, rzuty do celu, mecze piłkarskie i wiele innych. Oby takich dni było więcej w roku... Tymczasem wszystkim dzieciakom, tym dużym i tym trochę mniejszym, życzymy radości, miłości i spełnienia marzeń.
Fotorelacja 1

Dodał: Admin dnia 2021-06-05 15:40:15

Spotkanie SU z

Spotkanie SU SP 25 z Zarządem Rady Osiedla
19.05.2021  z inicjatywy dyrektora szkoły odbyło się spotkanie
SU SP 25 z Zarządem Rady Osiedla
 Muchobór Wielki
w sprawach lokalnych.

Dodał: Admin dnia 2021-06-04 10:37:43

Sportowy Dzień Dziecka
4 czerwca 2021 uczniowie naszej szkoły wezmą udział w sportowych obchodach Dnia Dziecka. Będą to ciekawe rozgrywki, zawody, a także wesołe zabawy i oczywiście niespodzianki.

Dodał: Admin dnia 2021-05-31 22:46:01

Dzień Niezapominajki

Dodał: Admin dnia 2021-05-12 09:29:30

Wiosenne śniadanko

Wiosenne śniadanka-pomysły na zdrowy i smaczny początek wiosny.
W zdrowym ciele zdrowy brzuch, tak uczniowie klasy 3f zaczęli wiosnę. Wszyscy wiemy, że warzywa i owoce są na drugim miejscu piramidy zdrowego żywienia, zaraz po aktywności ruchowej. Z nią ostatnio dosyć ciężko, zwłaszcza, że pogoda nas nie rozpieszczała. Teoria teorią, ale czy naprawdę każdy spożywa dzienni zalecanych 5 porcji owoców i warzyw? Uczniowie z 3f zdrowe odżywianie wzięli sobie do serca, a skoro do serca najlepiej trafić przez żołądek, dzielimy się z Państwem swoimi pomysłami i namawiamy do kreatywnego i zdrowego odżywiania. Tak wiosna smakuje najlepiej!

Dodał: Admin dnia 2021-04-20 16:39:55